Dobry den pani reditelko.

 

Je mi lito, ze Sbihavou opustime, je to skolka z kategorie "nej" po tom vsem co jsem videla u zapisu (a videla jsem toho hodne ;-) ) jak co se tyka prostredi, vas ucitelek (perfektni pristup, ja jsem kolikrat z toho tak mimo, ze jen neme ziram v uzasu :-) ) tak treba i jidelnicku. Vsechny tyhle veci jsou dulezite a budem na vas moc moc vzpominat. Meli jsme velke stesti, nakonec jdeme do Cinske, kterou jsem mela take vysnenou a mame ji kousek od domova. Na podzim Vas s detmi rada uvidim na dynovych slavnostech u nas v praci, dam Vam vedet.

 Zatim nashle. P. Hofirkova


 Vážená paní ředitelko,

Opravdu mne mrzí, že odcházíme, a už teď vím, že se

nám bude stýskat.

Mám z toho velmi rozporuplné pocity, protože mám z třídy Žabiček , její

atmosféry a zaujetí vás, pedagogů, hrozně milý pocit a nevím, jestli

nedělám velkou chybu. Nicméně z logistických důvodů a také proto, že Ele

chodí do Libocké několik kamarádek, jsem se nakonec rozhodla ji tam

zapsat. Nevím, jestli Ela bude někdy v nějaké školce ráda (myslím, že není

zrovna školkové dítě), ale vy jste jí dali dobrý základ k tomu, aby to

klaplo. Také si velmi cením toho, jak kladete důraz na vztahy mezi dětmi,

které je podle mne nutné pečlivě hlídat a budovat už v tomto věku, protože

později ve škole už se na vztahy tolik nehledí a děti mají mezi sebou

závist, netolerují se navzájem, jsou agresivní atd.

Jinak musím říct, že se skláním před nasazením obou pedagogů v

Žabičkách, a že vám všem moc fandím!

Děkuji za pochopení a vstřícný přístup!

 

S pozdravem, Pavla Raušová


 Vážená paní ředitelko, paní učitelko a pane učiteli, 

 chtěla, a vlastně nechtěla, bych se s vámi rozloučit a odhlásit svého syna Benjamina z lesní třídy Žabiček.

 Je to pro mě velmi těžké, neboť do Vaší školky chodíme již od jeho prvních narozenin. Tenkrát jsem mu hledala krásnou a bezpečnou hernu s bohatým vybavením pro děti batolecího a předškolního věku. Překvapivě jsem ji našla v naší docházkové vzdálenosti a rychle se s Vámi dohodla na spolupráci zajištění oslavičky. Celé příbuzenstvo obdivovalo pestré herní prvky s dominantní lodí na zahradě, prostornou třídu s jídelním koutem a skluzavkou z dřevěného patýrka pro spaní, velkou hernu s dřevěným patýrkem ve tvaru lodi (pod níž se nám vždy vyvedly nejlepší fotografie), šatnu, dětské sociální zařízení a kuchyňku. Proto jsem mu tam oslavičku uspořádala i ke druhým narozeninám, kam jsem kromě příbuzenstva pozvala i sousedstvo. A dále pak i k třetím narozeninám, kam jsem kromě sousedstva pozvala i kamarádstvo a kde nás rozchechtalo, mnou objednané, klaunské divadlo Jeníčka a Mařenky (www.klaunskedivadlojenickaamarenky.cz).

 S Benjim nás spojuje kladný vztah k dětem a přírodě. Když jsem se později, od místních, dověděla o připravované a budované lesní třídě, hned jsme se dostavili k zápisu. Jsem ráda, že Ben byl přijat a do Žabiček začal docházet i přes dvouměsíční ranní odpor. Kvůli mému přesvědčení nemohl "doma" zůstávat s psí sestřičkou a lidským bráškou - kojencem a po čtyřech měsících se musel rozloučit také s Hvězdičkami z Montessori mateřské školy Hvězda. Dohodli jsme se, že někdy školku vynecháme a strávíme čas rodině a do velmi příjemných Hvězdiček budeme docházet na rodinná setkání dle ročních tradic.

 V následujícím roce a půl chválím celkové fungování mateřské školy Sbíhavá s kuchařinkama a paní hospodářkou, a Barunku s Michalem, kudy chodím. Oceňuji ženský i mužský princip, gratuluji panu Mgr. et Mgr. Petříčkovi k dokončení dalšího studia velmi děkuji za sportovně-otužilé vedení. Paní učitelce Šmakové velmi děkuji za vysoké a vyvážené rozumově-logicko-hudebně-pracovno-výtvarně vzdělavatelsko-výchovné nasazení, precizní tvoření všepojímajících nástěnek a setkávání i mimo instituci. Oběma pedagogickým Jamínkovo vzorům za lidský, vstřícný, otevřený a pevný přístup k němu i nám rodičům. Paní ředitelce za to, že s MŠ Sbíhavá jde stále dopředu a zachovává si optimismus. 

 Naše rodina si zamilovala Liboc, všechno a všechny v ní (a stejně jako Zveleba libocká  ji považujeme za čtvrť Prahy a ráj na zemi), a proto mi teď trhá srdce se odstěhovat, ale cítím, že to tak musíme udělat. 

 Ať se vám daří plnění cílů Rámcového a školního vzdělávacího programu, stejně jako vašich snů a vizí,

 Kateřina Janoušková

 

 

Podrobnosti o třídě najdete v příloze.

Provoz třídy  7,30 - 15,45.

 

SouborPopisVelikost souboruPoslední úprava
Stáhnout Lesní třída Žabičky 2022.doc 113 kB05.08.2022 08:25